HAKKIMIZDA

Ülkemizde yem sanayiciliği 1960'lı yıllarda başlamıştır. Bu sanayicilikte devletimiz az gelmiş yörelerde bizzat kendisi, diğer gelişmiş yöreler ise özel sektöre iştirak ederek gelişmeyi teşvik etmiş ve olumlu katkılar sağlamıştır.

Şirketimizde yine yem sanayi müdürlüğünün %20 iştiraki ile 1968 yılında kurulmuş 1970 yılında yem üretimine başlamıştır.

Ülkemiz hayvancılığında gelişmelerede bu yıllardan itibaren yem sanayisindeki gelişmelere paralel olarak artış göstermiştir.

Yem sanayicileri hayvancılığa bilgi, kalite, kültür getirmişlerdir.

Ülkemizin ilk yem fabrikalarından ola Kayseri Yem Sanayi ve Ticaret A.Ş. büyükbaş-küçükbaş hayvancılığın gelişmesinde, yumurta tavukçuluğunun gelişmesinde ve ilk defa Köy-Tür'leri destekleyerek broiler hayvancılığının oluşumunda ve gelişmesinde bilgisi, tecrübesi, finans katkısı ile en büyük desteği sağlamıştır. Bu sektörler günümüzde dünyanın en gözde sektörleri haline gelmiştir.

Fabrikamızın ülke hayvancılığına olan katkısı bizlere kıvanç vermektedir.

Fabrikamızda şuanda büyükbaş-küçükbaş hayvan yemleri ve kanatlı grubu tüm yemleri üretilmektedir. Üretim kapasitesi  65 ton / saat ulaşmış ve en son teknolojiyi yakalamaştır.

Tüm yem hammaddeleri girişleri ve mamul yem çıkışları laboratuar kontrolü altındadır. Yemden yararlanmanın arttırılması ve hijyen sağlanması açısından paletleme ünitesi sistemini geliştirmiştir.